Hendboll: Fillon seria e play-offit

Prishtina e Besa Fam Gas arrijnë fitoret e para në gjysëmfinale
Prishtina dhe Besa Fam Gas kanë shënuar fitore në takimet e para të serisë gjysmëfinale të play-ofit të Superligës së Kosovës në Hendboll.Prishtina ka mundur Trepcën me rezultat 33 me 29 në një ndeshje në të cilën ekipi mysafir ishte më i mirë në pjesën e parë, të cilën e fitoi me rezultat 14 me 16. Mirëpo në periudhën e dytë Prishtina ishte ekip dukshëm më I mirë dhe e fitoi këtë 30 minutësh me rezultat 19 m e 13 dhe në fund fitoi 33 me 29-të. Ndeshjet e kthimit zhvillohen ne fundjavë./21Media

Back to top button