Në fundjavë Kosova zhvillon tri takime në parakualifkimet për Botërorë

Në fundjavë Kosova zhvillon tri takime në parakualifkimet për Botërorë

Kombëtarja e Kosovës në Hendboll për meshkuj, ka zhvilluar dy takime përgatitore në prag të parakualifkimeve për Kampionatin B otërorë të vitit të ardhshëm. Kosova luajti brenda dy ditësh dy herë me Katarin,  një përmbledhje nga këto takime dhe detajet për udhëtimin në Itali për ndeshjet kualifikuese do t’i ndjekim në kronikën në vijim.(E përgaditi- Bajram SHALA)./21Media