Kosova në grup të vështirë

Kosova në grup të vështirë

Me short janë përcaktuar grupet për kualifikimet EURO 2020 në hendboll për femra. Kombëtarja e Kosovës do të jetë në grupin e tretë bashkë me Gjermaninë, Slloveninë dhe Bjellorusinë.

Ndeshjet e para kualifikuese zhvillohen më 25 shtator.

Europiani organizohet në Norvegji dhe Danimarkë./21Media