Shorti për kampionatin e ri në hendboll

Shorti për kampionatin e ri në hendboll

Në Federatën e Hendbollit të Kosovës , është hedhur shorti për edicionin e ri të Superligës në të dy konkurrencat .Në xhiron e parë te meshkujt takohen : Prizreni – Kastrioti , Prishtina – LLapi , Zhegra – Drenica , Vushtrria – Vëllaznimi  dhe Besa Famgas -Trepça. Ndërsa te femrat , Drita – Istogu , Samadrexha – Vjosa , Vushtrria – Vëllaznimi ,Kastrioti-Prishtina, Kek-u – Jusuf Gërvalla dhe Ferizaj – Shqiponja . Kampioanti I ri fillon me 10 tetor .  /21Media