Heurtel largohet nga Anadolu Efes

Heurtel largohet nga Anadolu Efes

Basketbollisti francez, Thomas Heurtel, është larguar nga skuadra turke Anadolu Efes dhe kaloi në radhët e Barcelonës, njoftoi klubi katalonas.

Lojtari që luan në rolin e play-maker,  tri sezonet e kaluara ishte në Stamboll, ndërsa ai nënshkroi marrëveshje dyvjeçare me Barcelonën.