Barcelona dhe Reali me kundërshtarë të fortë

Barcelona dhe Reali me kundërshtarë të fortë

Gjatë ditës së sotme organizatorët e Federatës Spanjolle të Futbollit kanë hedhur shortin për çerekfinalet e Copa del Rey.

Është hedhur shorti për çerekfinalet e Copa del Rey apo e njohur ndryshe si Kupa e Mbretit në Spanjë. Çifti i parë i përzgjedhur është ai në mes të Real Madridit dhe Real Sociedadiit, klubet do të takohen  në Santiago Bernabeu.

Barcelona ishte e dyta dhe për kundërshtar do ta ketë Athletic Bilbaon.

Ndeshjet tjera janë ai në mes të Granada dhe Valencia, ndërsa befasia e këtij edicioni, Mirandes do të luaj me Villarrealin. Ndeshjet do të luhen të luhen me 4, 5 dhe 6 shkurt. /21Media