Hithrat ndihmojnë për zgjidhjen e problemeve anemike dhe problemeve me gjumin

Hithrat ndihmojnë për zgjidhjen e problemeve anemike dhe problemeve me gjumin

Kjo bimë është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink dhe magnez.

Hithrat ndihmojnë në shërimin e infeksioneve urinare, sëmundjet e mushkërive dhe heqjen e lodhjes. Ju mund ta pini çajin e hithrave çdo ditë dhe ta bëni vetë përzierjen shëruese. Ajo çfarë ju duhet është gjysmë kilogrami gjethe të këtyre bimëve, një limon, një mollë, 250 gram mjaltë dhe xhelatinë. Fillimisht përzijeni frutat dhe gjethet e hitharve. Pastaj shtoni mjaltin dhe xhelatinën.

Çdo ditë përpara se të hani mëngjes dhe darkë konsumoni dy lugë çaji hithri dhe shumë shpejt do të filloni që të ndiheni mirë.