Telefoni do të dalë në shitje në fund të muajit

Telefoni do të dalë në shitje në fund të muajit

Huawei dhe nën brendi i tij Honor prezantuan së fundi telefonin Honor 8 Pro, por ky nuk do të jetë telefoni i vetëm Honor që do të prezantohet, andaj pak më vonë kemi parë edhe modelin Honor 6C.

Telefoni do të dalë në shitje kah fundi i këtij muaji në tregun evropian, ndërsa çmimi i tij është 230 euro.

Honor 6C ka ekran 5 inç me rezolucion 720p me xham të lakuar 2.5D, si dhe do të punojnë me sistemin operativ Android 6.0 Marshmallow, ndërsa përdorë EMUI 4.1 interfejs.

Telefoni ka procesor Qualcomm Snapdragon 435, si dhe 3 GB RAM dhe 32 GB memorie të brendshme, kamerë të pasme prej 13 MP me blend f/2.2, si dhe kamerë 5 MP në pjesën e parme, derisa aty është edhe bateria prej 3020 mAh.

Përveç kësaj, duhet theksuar se pesha e telefonit është 138 gramë, ndërsa do të vijë në ngjyrën e hirtë, të argjendtë dhe të artë.