Horoskopi ditor, 14 shkurt 2022

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Hëna është në anën tuaj dhe Marsi po afron, i cili do të jetë një muaj me sqarime të mëdha në dashuri. Në punë, përpiquni të merrni një moment për të reflektuar. Më mirë bëni një bilanc dhe prishni marrëdhëniet që ju lëndojnë.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Kush është i ndarë mes dy historive në mars do të bëjë një zgjedhje. Në punë përpiquni të shmangni incidentet diplomatike. Mes jush ka edhe nga ata që po përpiqen të ndryshojnë jetën e tyre, ndoshta po planifikojnë të ndryshojnë grupe!

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Mërkuri është në anën tuaj dhe dëshironi të keni njohje të reja. Në punë ka shumë për të bërë dhe ka probleme që lidhen me paratë. Por gjithçka do të zgjidhet dhe së shpejti falë Mërkurit, i cili do të jetë gjithmonë me ju.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Në dashuri është më mirë të sqaroni diçka që nuk shkon rreth datës 17. Në punë për momentin jeni në një periudhë ngecje, por nuk keni faj. Jeni marrë me njerëz jo të besueshëm, por së shpejti do të lini pas krahëve çdo situatë.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Afërdita është neutrale, por Mërkuri po fillon një tranzit kundërshtimi. Në dashuri do të shtohen fjalët, gjë që mund të lëndojë. Në punë vijnë lajme për ata që nuk kanë qenë prej muajsh në gjendje të mirë.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Në dashuri dita më e mirë për të përballuar situata të vështira është ajo e datës 17. Në punë nëse duhet të kërkoni diçka më të mirë prisni të enjten!

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Në dashuri nuk duhet të kthehemi në të kaluarën për të kuptuar se kush ka të drejtë apo gabim. Është e kotë, nuk të çon askund. Në punë do të vijë momenti për të bërë zgjedhje të rëndësishme, por kujdes nga të lindurit në shenjën e Gaforres apo Dashit.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Mërkuri është në një pozitë jo shumë të favorshme, në dashuri kushtojini vëmendje asaj që thoni veçanërisht nëse keni të bëni me të lindurit e shenjës së Ujorit ose Luanit. Në punë mos u jepni peshë provokimeve, ka shumë zili rreth jush!

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Hëna kthehet në anën tuaj, dita premton gjëra të mëdha. Në punë, stabiliteti dhe kreativiteti janë të mira, ndoshta është edhe koha e duhur për të bërë zgjedhje!

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Yjet kanë dalë krahë jush në aspektin e dashurisë, nëse ka ende diskutime të hapura, më mirë bëjeni nga 17, kur fati do të jetë me ju. Në punë, detyra të reja janë në rrugë e sipër .Përpiquni të vlerësoni gjithçka me qetësi, në funksion të së ardhmes.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të hënën është në opozitë, në dashuri ka diçka që nuk shkon. Përpiquni të qëndroni të qetë deri të mërkurën. Në punë, e hënja duhet të luftoni kundër atyre që ‘ju duan keqën.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Disa diskutime apo probleme dashurie mund të zgjidhen këto ditë. Në punë, tani mund të rikuperoni një rol që keni humbur vitin e kaluar, por përpiquni të organizoni gjithçka!

Back to top button