Horoskopi Ditor E Mërkurë 13 Korrik 2022

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Jeta ne cift do jete shumë e mirë gjatë kësaj ditë. Të dy me partnerin do tregoheni me tolerante dhe më të kuptueshëm me njeri-tjetrin. Beqaret do hapin nje faqe te re ne jeten sentimentale. Ka shumë gjasa që të takojnë edhe dashurinë e shumëpritur.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Heshtja gjatë kësaj ditë do jete armiku kryesor i lidhjes suaj. Keni shumë nevoje për dialog me njeri-tjetrin, te ndani entuziazmin, mërzitjet, pasionin. Shprehuni! Për beqaret, plantet kane rezervuar disa surpriza mjaft te këndshme nga te cilat ju do ndiheni mjaft mirë.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Sektori i dashurisë se cifteve nuk do të influencohet nga asnje planet dhe dita do jete përgjithësisht ashtu si e kishit dëshiruar. Shfrytezojeni! Per beqaret do jete ditë e favorshme per deklarata dashurie dhe kërkesa per martesë.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Marrëdhenia me partnerin tuaj do të përmirësohet mjaft të mërkurën dhe ju do ndiheni mjaft mirë. Në mbrëmje do kaloni edhe disa momente romantike dhe pasonante. Beqaret do perjetojnë mjaft kënaqësi.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Gjatë kësaj ditë do keni përmirësime të jetës suaj ne cift. Klima e ftohte që mbizoteronte do filloje dalngadale të ngrohet. Bëni pak durim! Nese jeni beqare poshtë moshës 30 vjecare, do keni takime të cilat do të ndryshojnë tërësisht jetën tuaj.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Tregohuni më të sjellshem dhe të ëmbël më partnerin tuaj. Mos u nxitoni më ato që do i thoni sepse edhe vetëm një fjalë mund te lëndoi shumë. Beqaret kësaj here do kenë fat të gjejne dashurinë e madhe.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Fale ndikimit të madh te yjeve, jeta juaj në cift do jetë harmonike. Dilni për ndonje darkë të mërkurën që ta ndryshoni paksa edhe rutinen. Do ndiheni mjaft mirë! Beqaret do jene sentimentale dhe do i dorëzohen te parit që do i ngacmoje.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Ata që kanë tashme një lidhje do tregohen me posesive dhe mjaft xheloze. Bëni shumë kujdes mos e teproni sepse partneri mund te marrë edhe vendime që nuk do iu pëlqejnë. Beqarët do jenë shumë magnetike dhe të sinqertë me personat që do takojnë

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Marrëdhenia në cift do të karakterizohet nga intoleranca dhe irritimi. Do doni të dale e juaja por partnerit nuk do i pëlqej. Në disa momente do ndiheni edhe të pasigurit per vazhdimësin e kësaj lidhjeje. Beqaret do jene joshes dhe do e bëjne për vete atë që pëlqejn.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Fale ndikimit mjaft pozitiv te Diellit në qiellin tuaj, kjo ditë do jetë një nga më të bukurat e këtij viti për ju. Mundohuni ta shfrytezoni sa më shumë! Do të ndiheni shpesh të lumtur. Beqaret do jene në qënder të vemendjes fale sharmit që do kene.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Në lidhjen tuaj do mbani më shumë përgjegjesi per veprimet që do bëni dhe do i pranoni edhe fajet. Harmonia do te mbizotëroje gjatë gjithë ditës. Për beqaret do jene mjaft te favorizuara lidhjet e qendrueshme dhe tradicionale.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Ata që jetojne në cift do ndihen gati te lenë pas lirine prej beqari dhe të mendojnë të vendosin një unaze në gisht. Ka mundësi që partneri t’iu bëjë një propozim interesant. Ata që jane ende vetem nuk duhet të sakrifikojnë gjithcka për të kijuar një lidhje.

Back to top button