Dashi

Dashi

Mundohuni ta frenoni pak veten gjatë kësaj dite dhe të mos vraponi shumë. Nga ana tjetër mundohuni të jeni sa më diplomatë. Për ju të dashuruarit do jetë ditë mjaft e qetë dhe pa as problemin më të vogël. Bëni atë që ndjeni pa menduar për të nesërmen. Nëse jeni beqarë sado që do mundoheni nuk do arrini dot ta bëni për vete personin që keni pëlqyer. Do ju duhet të bëni ende durim. Në punë duhet të bëni të pamundurën për të shuar tensionin me kolegët sepse përndryshe nuk do arrini dot të përmbushni objektivat. Me financat mos bëni asnjë çmenduri nëse nuk doni që gjendja të përkeqësohet së tepërmi. Tregohuni të arsyeshëm.

Demi

Emocionet do jenë shumë më të fuqishme gjatë kësaj dite. Do jeni gjithë kohës të rrethuar nga persona dashamirës e të sinqertë. Për ju të dashuruarit do kenë momente të mrekullueshme dhe shpresëdhënëse. Shumë gjëra kanë për të ndryshuar në mënyrë te menjëhershme për ju. Nëse jeni beqarë  do ndiheni mirë ashtu si jeni dhe nuk do kërkoni me ngulm një lidhje. Në punë është dita perfektë për të ndërmarrë edhe rreziqe. Pavarësisht sfidave keni për t’ia dalë mbanë. Sipas Dritare.net, financat do jenë shumë më të qëndrueshme dhe më pozitive se më parë. Do keni mundësi të hiqni edhe disa para mënjane.

Binjakët

Ditë gati perfekte do jetë kjo e sotmja. Do jeni entuziastë, plot gëzim dhe shpresë. E çfarë të kërkoni më shumë? Konfigurimi i yjeve do jetë shumë i mirë për ju që keni një lidhje. Do e zgjidhni gjithçka me kujdes dhe do ndiheni më të qetë. Ju beqarët do jeni sensuale dhe joshës, por të pavendosur për të filluar një lidhje. Edhe për disa kohë do mbeteni vetëm pasi nuk ndiheni gati. Në punë do dini si ta luani lojën në mënyrë që të përfitoni sa më shumë. Do arrini t’i bëni ballë edhe xhelozisë së kolegëve dhe nuk do pengoheni pavarësisht ngarkesës që mund të keni. Të ardhurat do vijnë duke u rritur falë një shume parash që do merrni nga një punë e kryer së fundmi.

Gaforrja

Ditë goxha energjike do jetë kjo e sotmja për ju. Do merrni edhe vendime të mëdha që mund t’iu orientojnë atje ku duhet. Marrëdhënia në çift do jetë e mrekullueshme. Shumë gjëra do sqarohen njëherë e përgjithmonë dhe do e shihni të ardhmen me një sy tjetër. Ju beqarët do lodheni pak se kërkuari, por në fund do e gjeni personin i cili do ju përshtatet në çdo pikë. Në punë vërtet nuk do jeni shumë rehat në disa momente, por ama gjithë ndryshimet që do ndodhin do jenë në favorin tuaj. E ardhmja do jetë shumë herë më e ndriçuar. Në planin financiar do e kaloni periudhën delikate në të cilën ishit futur dhe do merrni frymë më lirisht.

Luani

Për shkak të ndikimit negativ të Hënës dhe Neptunit nervat tuaja do jenë të dobëta sot dhe mund të acaroheni nga gjithçka. Ju të dashuruarit nuk do bini dakord për asgjë me partnerin tuaj, prandaj dhe atmosfera do mbetet gjithë kohës e zymtë. Nga ana tjetër asnjeri nuk do pranoje të hape rrugë. Ju beqarët mirë do bëni të mos iu besoni personave që do ju thonë fjalë të bukura. Në punë, meraku që keni për disa çështje të rëndësishme, nuk do ju lërë të vazhdoni të qetë rrugën. Motivimi në shumë raste do ju mungojë tërësisht. Të ardhurat do jenë modeste. Mundohuni të mos kryeni shpenzime të mëdha për disa kohë.

Virgjëresha

Mundohuni të jeni sa më realistë gjatë kësaj dite dhe të mos kërkoni gjërat që keni parë nëpër filma. Asgjë nuk është ashtu si duket në to. Nëse keni një lidhje, në vend që t’i hidhni sytë diku tjetër për të përjetuar emocione të veçanta, përkushtojuni më tepër partnerit dhe mendoni si ta surprizoni atë. Ju beqarët do i merrni gjërat lehtë dhe nuk do nxitoheni aspak. Gjithçka është e programuar kur do ndodhë, mos kërkoni të bëni asgjë me ngulm. Në punë Marsi do ju bëjë më të sigurt dhe do arrini t’i bindni të tjerët për idetë që keni. Gjithsesi mirë është që çdo hap ta hidhni me kujdes. Në planin financiar nuk do tregoni maturia prandaj dhe situata do përkeqësohet.

Peshorja

Gjatë kësaj dite do keni dëshira të çmendura dhe jo të gjitha do mund t’iu realizohen. Po nuk u treguat të logjikshëm edhe mund të vuani. Për ju të dashuruarit nuk do jetë e lehtë të ruani ekuilibrin. Shumë persona do ndërhyjnë dhe do kërkojnë t’ua prishin planet. Tregohuni më të fortë dhe krijoni barriera mbrojtëse. Ju beqarët do jeni të pavëmendshëm dhe do humbin disa mundësi të mira që do iu jepen për takime. Sipas Dritare.net, në punë shprehini mendimet tuaja, por mos këmbëngulni që të bëhet ashtu si thoni ju. Lërini të tjerët të mendohen dhe t’iu japin të drejtë. Në planin financiar do jeni me fat. Gjendja do ketë përmirësime të paimagjinueshme ndonjëherë.

Akrepi

Gjatë kësaj dite jeta juaj sentimentale do marrë rëndësi më të madhe. Do jeni në humor më të mirë dhe do i shihni gjërat me pozitivistet. Ju të dashuruarit do jeni më pasionante se kurrë më parë dhe do e ruani gjithë kohës ambientin harmonik e plot shkëlqim. Partneri do ndihet më së miri. Ju beqarët do ja mbushni mendjen personit që pëlqeni dhe do hidhni hapat e para drejt një lidhjeje. Në punë do bëni atë që do ju duket më e logjikshme dhe gjërat do ju rrjedhin si duhet. Nëse ju ofrohet një mundësi e re për të treguar veten pranojeni pa u menduar gjatë. Në planin financiar do jeni konfuzë dhe nuk do gjeni mënyrën e duhur për të riorganizuar gjithçka.

Shigjetari

Priten përmirësime të vogla gjatë kësaj dite të cilat do iu japin shpresë për një të ardhme më të mirë. Fati do ju buzëqeshë sërish. Ju të dashuruarit do keni një ditë të zakonshme dhe aspak problematike. Bëni atë që ndjeni pa menduar për të nesërmen. Ju beqarët do keni shumë sukses në dashuri dhe do futeni në një tjetër etapë. Emocionet do jenë të njëpasnjëshme. Për t’ia dalë në punë duhet të bëni kujdes kur hidhni hapa dhe nuk duhet t’i bëni shumë publike qëllimet që keni. Ka persona që nuk ua duan të mirët dhe mund të mundohen t’iu prishin planet. Financat do dobësohen për shkak të shpenzimeve të konsiderueshme që do ju duhet të kryeni.

Bricjapi

Për të provuar ndjesi të reja dhe më emocionuese sot duhet të lini pas krahëve disa zakone të hershme. Ju të dashuruarit do zbuloni disa anë të karakterit të partnerit të cilat nuk do ju pëlqejnë aspak. Për çdo paqartësi apo merak duhet të flisni hapur me të. Ju beqarët nuk do mund ta gjeni as sot princin tuaj të kaltër, kështu që do mbeteni me të njëjtin status. Në punë më mirë shmangni shoqërimin me kolegë që ju acarojnë dhe ju turbullojnë mendimet. Ju jeni vërtet të zotë dhe mund të bëni atë që doni nëse nuk merrni mendimet e tyre. Duhet të keni pak më shumë besim tek vetja. Financat ka rrezik të dobësohen për shkak të pamaturisë që po tregoni prej disa ditësh.

Ujori

Dielli do ua ndriçojë disi idetë sot dhe do jeni më të qartë për gjërat që duhet të bëni. Po të tregoheni edhe pak më optimistë do jetë akoma më mirë. Ju të dashuruarit do jeni shumë të ndjeshëm ndaj kritikave që do ju bëjë partneri dhe do mërziteni mjaft. Duhet të kuptoni që ai gjithçka e bën për të mirën tuaj. Ju beqarët do vazhdoni të keni të njëjtën rrjedhë pa ndonjë ndryshim të rëndësishëm. Në punë do iu jepen mundësi ta tregoni veten sa të aftë jeni, por duhet të përfitoni. Mos prisni përherë ndihmë nga të tjerët. Në planin financiar kontrolloni njëherë buxhetin para se të kryeni çfarëdo lloj shpenzimi. Kështu do mbroni veten.

Peshqit

Për shkak të turbullirave yjore, jeta juaj nuk ka për të qenë shumë e mirë. Do keni goxha ide negative që do ju bëjnë pesimistë.  Nëse keni një lidhje mos bëni gabim të filloni aventura me persona të tjerë. Po gabuat, jo vetëm që do shkatërroni gjithçka që keni ndërtuar deri më sot, por nga ana tjetër do lëndoheni tej mase. Ju beqarët do keni tërheqje fizike ndaj disa personave, por nuk do keni guxim t’ua shprehni. Në punë ka mundësi të tregoheni të padrejtë me disa kolegë dhe keni për ta vuajtur këtë gjë. Ai të cilit keni dashur t’i bëni keq do marrë një post që ju e keni ëndërruar gjatë. Në planin financiar do kryeni shpenzime të pamenduara dhe gjendja do mbetet delikate. /dritare.net