Dashi

21 Mars – 19 Prill

Këtë të premte duhet të bëni kujdes në dashuri në mënyrë që të mos pasoni me dyshime tek partneri. Në punë jeni lodhur së tepërmi, kështu që shfrytëzoni këtë ditë që të pushoni pak.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Këtë ditë do të ju ndodhin gjëra të mrekullueshme. Dashuria do të ju sjell momente pozitive dhe ndjenja të bukura. Edhe puna shihet që do të ecë mjaft mirë ku do të keni mundësi të shumta.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Këtë ditë mundohuni që me partnerin të mos bëni konfliktet e përsëritura. Dita do të ju duket monotone, andaj ju sugjerohet që të mendoni për diçka të re. Puna do të sjell të reja pozitive për ju.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Kjo ditë do të ju sjell stres si asnjëherë më parë, sidomos në dashuri. Kurse në lidhje me punën duhet të bëni më shumë durim, pasi që do të ketë përmirësime në ditët në vijim.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Sot duhet që të shmangni debatet me të tjerët, sidomos me partnerin pasi që duket një ditë relaksuese për të dytë. Edhe në punë mundohuni që të mos bëni debate me kolegët në mënyrë që të mos hasni në tensione.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Për shkak të anës së kundërt të Hënës në shenjën tuaj, duhet të keni më shumë kujdes në dashuri. Në qoftë se është e mundur, mendoni për më vonë për disa vendime të rëndësishme. Edhe në punë do të ndjeheni të lodhur, kështu që bëni disa ndryshime.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Edhe ju Peshore do të duhet të bëni kujdes në dashuri për shkak të ndikimit të kundërt të Hënës. Në punë keni ambicie të mëdha, kështu që sot do të merrni disa rezultate dhe përgjigje të kërkuara prej kohësh.

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Sot kushtoni vëmendje takimeve të reja në mënyrë që të mos shmangni asnjërën prej tyre, pasi që dashuria paraqitet të jetë pozitive. Në punë mos bëni veprime të xhelozisë, por vazhdoni përpara drejt qëllimeve tuaja.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Dashuria paraqitet mjaft mirë sot, kjo për shkak të ndikimit të favorshëm të Hënës. Duhet që të merrni disa vendime të rëndësishme për të ardhmen tuaj. Në punë disa çështje do të fillojnë të përmirësohen.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Edhe pse duket një ditë pozitive dhe me plot energji, duhet të bëni kujdes në dashuri sidomos me shenjën e gaforres dhe akrepit. Në sferën profesionale ka mundësi që disa ide dhe projekte të kenë pengesa dhe të ngadalësohen.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Kjo e premte do të jetë një ditë me plot ndryshime dhe ide të reja. Edhe pse një ditë pozitive, ju duhet të keni kujdes me dikë të shenjës së gaforres dhe peshqve. Në punë mund të merrni rezultatet e pritura.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Gjatë kësaj dite do të ndiheni shumë të lodhur dhe të shqetësuar. Ju sugjerohet që të bëheni më pozitiv ndaj jetës dhe të filloni të bëni ndryshime nga vetvetja. Si në dashuri, ashtu edhe në punë mund të keni momente tensionesh.