Kryeministri Hoti për aktakuzën, vizat, dialogun…

Kryeministri Hoti për aktakuzën, vizat, dialogun…

Kryeministri Avdullah Hoti komentoi aktakuzën nga Haga ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli. Kërkoi maturi në situatën e krijuar.

Në konferencë për medie pas kthimit nga Brukseli kryeministri Hoti tha se dialogu me Serbinë nuk ka alternativë dhe se është në interes të Kosovës që ky proces të përfundojë shumë shpejt./21Media