Një ditë pas njoftimit me masat e reja antiCovid, kryeministri Avdullah Hoti së bashku me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, dhe u.d. të drejtorit të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Saudin Maliqi, vizitojnë Klinikën Infektive.

Pas vizitës në Klinikën Infektive, Hoti dhe Zemaj pritet të prononcohen para mediave.

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka prezantuar dje masat e reja për parandalimin e përhapjes së Covid-19./21Media