Grenell konfiron anulimin e vizitës në Washington

Grenell konfiron anulimin e vizitës në Washington

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti po qëndron për vizitë zyrtare në Bruksel ku po zhvillon takime me zyrtarë të lartë evropian, për çështjen e dialogut Kosovë-Serbi. Në takimin me Presidentin e Këshillit Evropian, Charles Michel, Kryeministri Hoti ka thënë se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë nuk ka alternativë dhe se Kosova, ka një maturi të duhur institucionale për të tejkaluar çdo situatë me të cilën përballet.Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka deklaruar se procesi i dialogut Kosovë-Serbi, mund të rifilloj në korrik./21Media