Hoti ngushëllon popullin libanez: Shpirtërisht dhe në lutje jemi me ju

 

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka ngushëlluar Libanin për shpërhtimin i cili shkaktoi vitkima e të plagosur.

Edhe në Kosovë, si kudo në botë, lajmi tronditës për këtë tragjedi është pritur me dhembje të thellë.
Le të shndërrohet kjo tragjedi në besim dhe vendosmëri për të punuar edhe më fort për një botë paqësore dhe për miqësi mes popujsh e vendesh! Shpirtërisht dhe në lutje jemi me popullin e Libanit në këto çaste pikëllimi! Zoti i bekoftë viktimat e kësaj tragjedie dhe familjet e tyre!”, thuhet në mesazhin e Hotit.

Si pasojë e shpërthimit të një depoje në Bejrut të Libanit raportohet se kanë vdekur mbi 100 persona dhe janë plagosur mbi 4000 mijë./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button