Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka publikuar pamjet nga pritja shtetërore që i është bërë atij nga presidenti francez, Emmanuel Macron.

“Pritja nga presidenti francez, Emmanuel Macron, në Pallatin e Elizesë”, ka shkruar Hoti në llogarinë e tij “Facebook”.

Takimi ndërmjet presidentit të Francës dhe kryeministrit të Kosovës, kishte nisur në orën 11:30./21Media