Rama: Specialja të mos deformohet në padrejtësi ndaj Kosovës dhe UÇK-së.-Hoti: Qeveria është stabile, nëse ndodh një ofertë do të ulemi ta shqyrtojmë.-Rama: Nuk lobova për përfshirjen e PDK-së në qeveri 

 Rama: Specialja të mos deformohet në padrejtësi ndaj Kosovës dhe UÇK-së.-Hoti: Qeveria është stabile, nëse ndodh një ofertë do të ulemi ta shqyrtojmë.-Rama: Nuk lobova për përfshirjen e PDK-së në qeveri 

Kryeministri, Avdullah Hoti, në konferencën e përbashkët me kryeministrin, Edi Rama, në Tiranë, la të kuptohet se nuk do të ndërmerren veprime për t’u zhbërë Gjykata Speciale derisa theksoi se vendi ka institucione legjitime dhe do t’i marrë përgjegjësitë që i takojnë në dialog. Hoti, deklaroi se me kryeminsitrin Rama u dakorduan për bashkëpunim të mëtutjeshëm ndërmjet dy vendeve./21Media