Hovenier pas vërshimeve: Zemrat tona janë me Kosovën

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar në lidhje me vërshimet në disa qytete të Kosovës.
Hovenier tha se lutjet janë me popullin e Kosovës që aktualisht janë duke luftuar me përmbytjet dhe po përballen me humbje të mëdha.
“Faleminderit reaguesve të parë dhe ofruesve të shërbimeve të urgjencës që janë jashtë në të ftohtë, duke punuar për të mbrojtur qytetarët, shtëpitë dhe bizneset”, ka shkruar Hovenier në Twitter./21Media 


 

Back to top button