31 vjeçarja dikur peshonte 120 kilogramë

31 vjeçarja dikur peshonte 120 kilogramë

Nicole Caperilla, 31 vjeçare pasi humbi 57 kilogramë u përqesh shumë nga miqtë e ngushtë. Ajo ishte 120 kilogramë, ndërsa sot është 63 kg.

31 vjeçarja përveç se ia doli të binte në peshë, ajo u bë edhe trajnere personale, por miqtë i thonin se nuk ishte ende “perfekte”.

Pesha e saj i solli probleme fizike por dhe psikologjike prej peshës së saj, prandaj iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale për të hequr disa kilogramë.

Pas kësaj, Nicole  mbajti një dietë të pasur ushqimore dhe shkonte vazhdimisht në palestër.

“Mikeshat” e saj ishin ato që nuk e pritën mirë faktin që u dobësua në një kohë të shkurtër dhe u bë trajnere personale.

Nicole ka thënë se gjatë kohës sa ajo ishte me mbi peshë asnjëherë nuk ka pranuar komente negative, kurse tani kur ajo ka arritur të bëjë një turp me linja përfekte, po pranon komente jo të mira nga personat e saj të afërt në veçanti shoqet e saj.  Pas gjithë kësaj 31-vjeçarja ka shkëputur kontaktet me “shoqet e saj”./21Media