Aktorja truke-gjermane, Meryem Uzerli, e cila u bë e famshme me rolin në serialin e famshëm “Sulltani” i cili u transmetua në RTV21 është në pritje të fëmijë së dytë.

Meyremi tash është në muajin e tetë të shtatëznisë dhe përmes një fotosesioni të realizuar ajo ka shfaqur barkun e fryer.

Në një intervistë të dhënë për mediat turke, ajo ka treguar se do të sjellë në jetë një tjetër vajzë, pas vajzës së saj të parë 7-vjeçare e cila quhet Lara. Babai i Larës është Can Ateş. Ndërsa për sa i përket babait të fëmijës së saj të dytë, aktorja preferoi të mos jepte informacion. /21Media