Aktorja probleme shëndetësore

Aktorja probleme shëndetësore

Meryem Uzerli, aktorja e njohur me origjinë turko-gjermane është ndër më të famshmet në Turqi.

Aktorja e cila ka qenë për një kohë të gjatë në Gjermani, papritmas është sëmurë në aeroplanin që hipi për të marrë pjesë në Festivalin e Filmit ”Adana Altın Koza”.

Sipas mediave turke, aktorja 36-vjeçare me të hypur në aeroplan filloi të vjellë. Raportohet se ajo është helmuar nga ushqimi dhe tani është duke marrë trajtim mjekësor në spital.

Aktroja nuk do të marr pjesë ne tepihun e kuq të këtij festivali. Gjithashtu ajo nuk do të jetë në gjendje të marrë pjesë as në premieren e filmit të saj të quajtur ”Kovan në të cilin ajo luan rolin kryesor. /21Media