Koordinatori shtetëror për dialogun Kosove -Serbi, Skender Hyseni, në intervistë për RTV 21 deklaroi se marrëveshja ekonomike e nënshkruar dje në Uashington është hap i madh drejt asaj që do të vjen brenda disa muajve, jo më larg se një vit: njohja reciproke Kosovë -Serbi.

Korrespondentit tonë në SHBA Halil Mula, koordinatori Hyseni i deklaroi se trekëndëshi Ëashington – Paris -Berlin do ta sjellë marrëveshjen përfundimtare dhe njohjen reciproke Kosove-Serbi./21Media