Modeli i ri do të prezantohet në Frankfurt

Modeli i ri do të prezantohet në Frankfurt

Pasi Hyundai prezantoi disa reklama dhe video-klipe, kompania njoftoi se edhe zyrtarisht modeli i tij më i ri Kona do të prezantohet më 13 qershor.

Hyundai Kona do të prezantohet në panairin e automobilave në Frankfurt, kah fundi i vitit.

Drita e dyfishtë e përparme, ngjyra e portokalltë e karrocerisë do t’i mundësojë Kona që të dëshmohet në segmentin e vet.  Kona vendin e vet në ofertën e Hyundait do të marrë nën modelin Tucson, ndërsa rival të tij do të jetë Nissan Juke.

Dizajni i automobilit mund të mos i pëlqejë çdokujt, por Hyundait gjithsesi duhet pranuar për vendimin guximtar./21Media