Vedat Muriqi po vazhdon stërvitjet për edicionin e ri në Superligën turke

Vedat Muriqi po vazhdon stërvitjet për edicionin e ri në Superligën turke

Tashmë, sulmuesi i Kosovës gjatë mëngjesit të sotëm ka zhvilluar stërvitjen e radhës, ndërsa foto e tij ishte publikuar në faqen zyrtare të Fenerbahces.

E pak minuta më parë po të njëjtën foto Muriqi e ka postuar në rrjetet sociale duke e bashkëangjitur edhe një foto të djalit të tij. “Si babai dhe i biri”, ka shkruar Muriqi.

 

 

View this post on Instagram

 

Like father like son👨‍👦

A post shared by Vedat Muriqi (@vedatmuriqi) on

Për Muriqin, janë të interesuara disa skuadra të ndryshme evropiane. Ndërsa, së fundi raportohet se Muriqi dëshiron transferim te skuadra e madhe angleze, Tottenham.