Një 41-vjeçar është arrestuar, pasi ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike”.

‘Në zbatim të planit të masave për kapjen e personave në kërkim, mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative se një shtetas në kërkim po lëvizte me mjet në drejtim të Lezhës, Policia Rrugore e Lezhës ka mirëorganizuar punën duke bërë të mundur që në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Shengjinit” , bllokimin e mjetit tip “Volkswagen”, si dhe të drejtuesit të mjetit, shtetasin: Y.B., 41 vjeç, banues në Lezhë”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim në nëntor të  vitit 2019, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Krujë ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprën penale “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike”.

Materialet procedurale u referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme./oranews