E dashura e refuzonte vazhdimisht

E dashura e refuzonte vazhdimisht

Një çift i moshuar që krijoi dy biznese në mënyrë që ata kurrë nuk duhej të ishin të ndarë më në fund u martuan katër dekada pasi u dashuruan dhe pavarësisht nga propozimet vjetore të dhëndrit, ishte nusja që më në fund e bëri pyetjen e famshme. “A do të martohesh me mua?”

Colin Jones, 74 vjeç, u takua me të dashurën Pauline Young, 72 vjeç, në vitin 1976 dhe ata ranë në dashuri, transmeton rtv21.tv.

Çifti madje ngriti një kabinet që bënte biznes në Uells dhe më pas një B & B në Maltë, kështu që ata nuk duhet të linin njëri-tjetrin për të shkuar në punë.

Colin kishte kërkuar Pauline të martohej me të çdo vit në 43 vitet që kishin qenë së bashku, por ajo e kishte refuzuar.

Pra, shefi i B & B, nga Maidenhead, Berks, u habit kur në pension Pauline, nga Londra, u kthye tek ai dhe vuri në dyshim pyetjen – përpara se çifti të lidhë kurorë me një ceremoni martese muajin e kaluar.

Colin, i cili tani viziton dashurinë e tij në një shtëpi të kujdesit, çdo dy javë, pavarësisht se ende drejton B & B e tyre në Maltë, tha: “Kur më pyeti Pavli, pothuajse rashë për tokë. Unë e kisha kërkuar atë gjatë gjithë kësaj kohe, kështu që tani ajo po më pyeste, thashë natyrisht që do të martohem”, u shpreh 74 vjeçari.

“ Ne kemi jetuar dhe punuar së bashku për 43 vjet, unë kam qenë duke lundruar në ajër qysh atëherë”, vazhdoi tutje dhëndri.

“Magjia e jetës lejon që të takojnë njëri-tjetrin, martesa e këtij çifti ishte kulmi i 43 vjetëve së bashku./21Media