Dje në fshatin Dubravë të Kaqanikut është arrestuar një person, pasi që i njëjti ka sulmuar zyrtarët policorë që ishin në asistim të zyrtarëve pyjor. Siç njofton policia, gjatë përleshjes, lëndime trupore kanë pësuar dy zyrtarët dhe i dyshuari.

“Të lënduarit kanë pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.”, thuhet në njoftimin e policisë./21Media