Ekipi kombëtar suedez njoftoi kthimin e bujshëm të Ibrahimovicit në skenën ndërkombëtare sot dhe Andersson konfirmoi se ai ka planifikuar të përfshijë heroin e Milanit në Kampionatin Evropian në verën që po vjen.

“Ne patëm një bisedë të shkëlqyeshme kur u takuam në nëntor. Zlatan është dëmtuar, por ai mund të shërohet dhe vendosa ta telefonoj. Jam vërtet i lumtur që ai është këtu. Meqenëse ai është pjesë e skuadrës, ai do të jetë gjithashtu i rëndësishëm për në Euro 2020. Ai tha po për t’u kthyer, kështu që ai do të përfshihet gjithashtu për Kampionatin Evropian.”, tha Andersson në një konferencë shtypi.