Zlatan Ibrahimovic dhe Romelu Lukaku u përfshinë në një përleshje në fund të pjesës së parë të ndeshjes Inter – Milan me sulmuesin e Interit i cili u pengua nga shokët e skuadrës për të mos pasur një përleshje të ashpër fizike me sulmuesin nga Suedia.

Sulmuesit u goditën kokë më kokë para pushimit dhe sipas “Rai Sport” ishte Ibrahimovic ai që provokoi Lukakun i pari.

27-vjeçari nuk e mori atë mirë dhe u përball me suedezin duke shkuar ballë për ballë me të.

Burimet nga ndeshja të cituara nga “Rai” thonë se sulmuesi i Interit ishte fyer rëndë nga suedezi, përcjell KP.

Lukaku me sa duket i tha Ibra-s “ndalo së qeshuri me mua” ndërsa Ibra u përgjigj: “Eja atëherë, le ta provojmë” ndërsa buzëqeshte.

Arbitri Paolo Valeri i ndëshkoi të dy, por disi nuk ishte e mjaftueshme për të ndaluar mosmarrëveshjen.

Kur zyrtari i ndeshjes lëshoi bilbilin për pushimin e pjesës së parë, Ibra u fut shpejt në tunel, ndërsa Lukaku u pengua fizikisht nga shokët e tij të skuadrës.

Belgu vazhdoi të fyente Ibran ndërsa shokët e tij të skuadrës po përpiqeshin ta ndalonin atë.