Zlatan Ibrahimović ka rezoltuar pozitiv për Covid-19 pas një raundi të dytë të provave të shtupave përpara ndeshjes së sotme kundër Bodø / Glimt.

Klubi ka informuar autoritetet përkatëse dhe lojtari është vendosur menjëherë në karantinë në shtëpi. Të gjithë anëtarët dhe stafi tjetër i ekipit kanë rezultuar negativ./21Media