5 të vdekur, 118 pozitivë dhe 157 të shëruar gjate 24 oreve te kaluara

5 të vdekur, 118 pozitivë dhe 157 të shëruar gjate 24 oreve te kaluara

Pesë persona kanë vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, derisa janë konfirmuar edhe 118 raste të reja dhe 157 të shëruar nga ky virus. Në klinikat e QKUK-së po mjekohen 233 pacientë të konfirmuar me koronavirus. Ndërkohë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka vlerësuar se Kosova po shkon drejt një normaliteti të ri./21Media