Boksieri shqiptar, Ilir Latifi mbrëmë e ka mundur Tanner Boserin, në përballjen e peshave të rënda në UFC Vegas.

Pasi kanë kaluan tri raunde, pa pasur nokaut, vendimi për të shpallur fituesin u ka takuar gjyqtarëve, të cilët e kanë shpallur Latifin fitues të meçit.

Latifi ka fituar pikët nga dy gjyqtarë (29-28, 29-28), ndërsa njëri ka favorizuar Boserin (29-27).

Pas kësaj fitoreje, Ilir Latifi ka 15 fitore dhe tetë humbje.