Presidenti i FIFA-së, Gianni Infantino, ka rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Lajmin e ka bërë të ditur Federata e Futbollit Botëror.

Presidenti i FIFA-së, Gianni Infantino, sot është konfirmuar si pozitiv në testin për coronavirus. Ai disa simptoma dhe tani është vet-izolua dhe do të qëndroj në karantinë për 10 ditët e ardhshme”, thuhet në komunikatë.