Sot infermierët e QKUK-së me fillim nga ora 10:00, po protestojnë para klinikës së Kirurgjisë. Këtë e ka bërë të ditur organizatori i kësaj proteste Enlirat Duraku.

Ai përmes një postimi në facebook iu ka bërë thirrje të gjithë infermierve të i bashkohen protestës me qëllim të përmbushjes së kërkesave të tyre, duke përfshirë këtu: rritjen e pagesës së ndërrimeve të natës nga 18€ në 36€, pagesa e punës gjatë vikendeve dhe pagesa e orëve shtesë sikurse mjekëve dhe  pagesa e rrezikshmërisë në punë.

Kujtomë që, Enlirat Duraku nga 27 prilli është në gravë urie, me arsyen e vetme të përmbushjes së kërkesave për infermierët./21Media

Kolegë infermier, mami dhe profesionist tjerë shëndetësor të nderuar,

MOS TË HARROJMË

Nesër duke filluar nga ira…

Posted by Enlirat K. Duraku on Thursday, April 29, 2021