Interi arriti fitore me rezultat me rezultat 6-0 ndaj Brescias duke shkëlqyer në të dyja pjesët e takimit.

Kjo fitore e mban Interin ende në hap për titull, pasi kur kanë mbetur edhe nëntë xhiro deri në fund, ka tetë pikë pas liderit Juventusit.

Në këtë ndeshje shkëlqeu Alexis Sanchez që shënoi një herë dhe dha dy asistime dhe për këtë u notua me notën 9.5.