Inter është skuadra e fundit e cila është futur në garë për sulmuesin e Lyonit, Moussa Dembele.

Siç raporton Corriere dello Sport, Conte ka shtuar interesimin për Dembele dhe e kërkon me ngulm në skuadër.

Manchester United dhe Chelsea janë dy skuadrat tjera të interesuara për sulmuesin, mirëpo ai vet mund të zgjedh për një aventurë të re në Itali.