Mardhëniet ndërmjet Interit dhe sulmuesit Lautaro Martinez po shkojnë drejt shkatërrimit përfundimtar pasi lojtari po këmbëngul në plotësimin e kërkesave të tij për një pagë shumë herë më të madhe.

Sipas “The Sun”, Interi duhet ta katërfishojë pagën aktuale të sulmuesit argjentinas për ta siguruar qëndrimin e tij.

Kërkesat e lojtarit për rritje page vijnë pas interesimit nga Manchester City dhe Barcelona.

Në këtë rast, sipas “Calciomercato”, Interi nuk po qëndron duarkryq dhe po shikon alternativat për zëvendësuesin e tij dhe duket se atë e ka identifikuar në Premierligë.

Ështe Raul Jimenez, sulmuesi i Wolverhamptonit, ai i cili ka rënë në radarin e zi-kaltërve dhe një ofertë konkrete mund të prezantohet gjatë afatit kalimtar veror 2021.

Për Jimenes interesim ka shprehur edhe Juventusi.