Tottenham Hotspurit i është dhënë drita jeshile për të nënshkruar me yllin e Interit, Milan Skriniar, në afatin kalimtar të dimrit.

Spurs janë në vëzhgim të një qendërmbrojtësi me përvojë dhe klas të lartë për formacionin titullar të trajnerit Jose Mourinho.

Është e paqartë nëse Spurs ka para, por Romano shton që Interi do të donte shumë që marrëveshja të ndodhte.

Lojtari pëlqehet shumë edhe nga Liverpooli dhe Paris Saint-Germain.