Interi mposhti Borussia Dourtmundin

Interi mposhti Borussia Dourtmundin

Sot janë zhvilluar tetë ndeshje në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Interi mposhti Borussia Dourtmund, me rezultat 2:0. Golin e parë e shënoi Martinez, në minutën e 22-të dhe golin e dytë e shënoi Candreva, në minutën e 89-të.

Liverpool arriti një fitore të lehtë kundër Gennk, me rezultat 4:1. Golat u shënuan nga Chamberlain (2’, 57’), Mane (77’) dhe Salah (87’). Ndërsa, golin e nderit e Shënoi Odey (88’).

Barcelona mposhti Slava Praha me rezultat 2:1. Golat u shënuan nga Messi (3’) dhe një autogol nga Olayinka (57’). Ndërkaq golin e vetëm për vendasit e shënoi Boril (50’).

Ndeshjet e tjera përfunduan me këto rezultate:

Ajax 0:1 Chelsea

RB Leipzig 2:1 Zenit

Lille 1:1 Valencia

Salszburg 2:3 Napoli

Benfica 2:1 Lyon

Ky ishte raundi i tretë i grupeve, në kuadër të Ligës së Kampionëve./21Media