Interi ka hasur në problemet financiare këtë sezon, ndërsa vetëm largimin i një ylli si Romelu Lukaku mund të qetësojë paksa gjendjen në klub.

Nëse grupi kinez Suning nuk gjen blerës për të shitur një pjesë të aksioneve dhe për të rregulluar disi bilancin e klubit, atëherë duhet të shes.

Nëse kjo nuk ndodh, në verë drejtuesit e Interit mund të sakrifikojnë pikërisht Romelu Lukakun i cili kërkohet me ngulm nga Manchester City i Pep Guardiolës.