Skuadra italiane Inter po vazhdon përpjekjet për tre lojtarë të Chelsea-t.

Bëhet fjalë për Arek Milikun dhe tre lojtarët e klubit anglez Olivier Giroud, Emerson Palmieri dhe Marcos Alonso, të cilët klubi nga Milano kërkon t’i ketë në skuadër.

“Nerazzurët” thuhet se janë gati të nënshkruajnë edhe me një sulmues të ri dhe një mrojtës krahu në afatin e janarit.

Gazeta italiane “Tuttosport” bën të ditur se Interi mund të ofrojë disa lojtarë përfshi Vecinon, Nainggolanin dhe Eriksenin në kuadër të marrëveshjes. Sulmuesi francez Giroud eshtë shënjestër e Interit qe një kohë, bashkë me Palmierin, Aloson dhe Kanten. /21Media