Feronikeli – Vushtrria 3 : 1  dhe  Drita – Flamurtari  1 : 0 

Janë zhvilluar dy ndeshje të rradhës së xhiros së 23, të IPKO Superligës së Kosovës në futboll , të cilat kanë dhënë këto rezultate: Feronikeli – Vushtrria 3 : 1  dhe  Drita – Flamurtari 1 :0    . Dje LLapi-Dukagjini 4 me1 , ndërsa nesër Gjilani -Trepça’89 , Ballkani -Drenica dhe Prishtina – Ferizaj .(E pergaditi-Tomor GRABOVCI)./21Media