Ish-aktori i “General Hospital” Johnny Wactor u qëllua për vdekje

Ish-aktori i “General Hospital”, Johnny Wactor u qëllua për vdekje kur ai ndërpreu një vjedhje në Los Anxhelos, tha familja e tij të dielën.

Të shtënat ndodhën rreth orës 3 të mëngjesit të së shtunës kur viktima iu afrua tre burrave në qendër të LA, sipas Departamentit të Policisë së Los Anxhelosit.

Nëna e tij, Scarlett Wactor, i tha ABC 7 se djali i saj 37-vjeçar ishte larguar nga puna në një lokal në çati me një kolege, kur pa dikë në makinën e tij dhe mendoi se ajo po i vidhej. Një i dyshuar i veshur me maskë hapi zjarr, tha nëna e tij.

Tre të dyshuar janë larguar nga vendi i ngjarjes, tha policia. Wactor u dërgua me urgjencë në spital, ku vdiq.

Nuk ka pasur të arrestuar deri të dielën vonë.

Agjenti i Wactor, David Shaul, tha se aktori ishte “një shembull i vërtetë moral për të gjithë ata që e njihnin”.

Wactor portretizoi Brando Corbin në telenovelën ABC nga viti 2020 deri në 2022. Ai gjithashtu u shfaq në një sërë filmash dhe seriale televizive, duke përfshirë “Station 19”, “NCIS”, “Westworld” dhe videolojën “Call of Duty: Vanguard”./21Media

Back to top button