Rasti është duke u hetuar

Rasti është duke u hetuar

Fatimih Davila ish-Missi i Uragajit para dy dite është gjetur e vdekur në një hotel në Meksiko.

Sipas Mediave të huaja, 31-vjeçarja u gjetë e varur në tualet dhe se ende nuk dihet nëse bëhet fjalë për një vrasje apo vetëvrasje. Ndërsa kanë nisur hetimet për ta zbardhur rastin.

Ajo u shpall Miss në vitin 2006 dhe e përfaqësoi Uruguajn në konkursin e Miss Universe 2006, në Los Anxhelos.

Raportohet se ajo kishte mbërritur në vend më 23 prill për një intervistë për punë.

Mediat raportojnë se hoteli ku ish-Missi u gjet e vdekur ndodhet në Rrugën Altadena në Colonia Nápoles, Benito Juarez. /21Media