Uran Ismaili nga Partia Demokratike e Kosovës në një konferencë për media akuzoi qeverinë Hoti si dhe qeverinë Kurti për siç tha ai keqqeverisje.

Ismaili deklaroi se PDK-ja është e gatshme të dhurojë votën për rrëzimin e qeverisë.

“VV-ja ka aleat brenda kuvendit Vjosa Osmani dhe një grup të deputetëve që nuk e kanë votuar atë kohë, mendoj që ata po të bëhen bashkë do bëhen 40 vota dhe oferta jone është e njëjtë te bëhen bashke te bëhen 40 nënshkrime me to nuk rrezohet qeveria por ne do t’i japim votat tona në kuvend për rrëzimin e Qeverisë”, ka thënë Ismaili./21Media