Ismajli nga AAK premtoi ndërtimin e një shkolle dhe të një çerdheje në Fushë Kosovë

1 min read

Kandidati i AAK-së për kryetar të Fushë Kosovës, Hasan Ismajli sonte në RTV21 prezantoi programin e tij qeverisës.

Ndër të tjera, Ismajli premtoi ndërtimin e një shkolle dhe të një çerdheje në Fushë Kosovë, shkruan rtv21.tv

Ismajli në RTV21 tregoi arsyet se pse qytetarët e Fushë Kosovës duhet ta votojnë atë.

Në garë për kryetar të Fushë Kosovës janë katër kandidatë: Nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Hasan Ismajli, nga Lëvizja Vetëvendosje, Enver Bajçinca, nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Burim Berisha dhe nga Partia Demokratike e Kosovës, Rrahim Tërnava. Në Fushë Kosovë janë 40 mijë e 289 qytetarë më të drejtë vote./21Media