Istogu e Vushtrria kanë fituar ndeshjet e para gjysmëfinale të në Superligën e hendbollistëve.

Istogu në kryeqytet fitoi ndaj Prishtinës me rezultat bindës 43:12. Prishtina është paraqitur me lojtare të reja.

Shumë më tepër rivalitet kishte në Ferizaj ku u takuan Ferizaj e Vushtrria. Fitore shënoi Vushtrria me rezultat 27:24.

Ndeshjet janë luajtur pa shikues dhe pas kontrollimit mjekësor të lojtareve. /21Media