Dje është arrestuar një burrë nga Prishtina, të cilit gjatë kontrollit i janë gjetur dhe konfiskuar 11.8 gramë substancë narkotike, të llojit marihuanë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës orës 15:00.

Policia e ka cilësuar lëndën për të dyshuarin si ”posedim të narkotikëve”.

”Me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt”, ka informuar policia në raportin 24 orësh./21Media