Infektologu Izet Sadiku është infektuar me Covid-19.

Lajmin e ka bërë të ditur sonte Sadiku përmes një postimi në facebook, ku ka theksuar se do të izolohet për 14 ditë.

“Sot pas disa simptomave gjate kujdestarise se mbremshme jam testuar dhe kam rezultuar pozitiv me COVID19. Do te vetizolohem per 14 dite dhe do ti ndjek rekomendimet te IKSHPK”, ka shkruar Sadiku në Facebook./21Media

Sot pas disa simptomave gjate kujdestarise se mbremshme jam testuar dhe kam rezultuar pozitiv me COVID19.
Do te vetizolohem per 14 dite dhe do ti ndjek rekomendimet te IKSHPK!

Posted by Izet Sadiku on Thursday, November 5, 2020